website statistics
Opensoaring.com





aerokurier Online Contest
OLC-I | Skupno OLC-I
OLC-SI | Skupno OLC-SI

Ostale povezave


Boštjan Pristavec tudi letos zmagal v preletih
(OPENSOARING, 1. decembra 2015)


Boštjan Pristavec tudi letos najboljši

Aeroklub Celje, ki je prevzel izpeljavo državnega prvenstva v preletih 2015, je na svoji spletni strani objavil izide tekmovanja v preletih. Tako kot lani so bili tudi letos v ospredju jadralci AK ALC Lesce, zmagovalec pa je Boštjan Pristavec, ki je za 43,55 točke prehitel klubskega kolega Borisa Žorža. Uradna podelitev priznanj bo 6. ali 7. februarja, ob dnevu slovenskega jadralnega letenja v Celju.


Boris Žorž drugo mesto

Izidi (neuradni) DP v preletih za sezono 2015:

1.Boštjan Pristavec (AK ALC Lesce)

3296,77 točk

2. Boris Žorž (AK ALC Lesce)

3253,22 točk

3. Tone Čerin (AK ALC Lesce)

2963,46 točk

4. Avgust Potušek (KA Slovenj Gradec)

2516,44 točk

5. Matjaž Zupan (AK ALC Lesce)

2450,51 točk

6. Borut Mlakar (AK Novo mesto)

2140,12 točk

7. Miha Premrl (AK Postojna)

2116,76 točk

8. Matija Žnidaršič (AK Postojna)

1952,82 točk

9. Uroš Krašovic (AK Celje)

1870,89 točk

10. Niko Slana (AK ALC Lesce)

1840,45 točk

11. Marjan Jančič (AK Postojna)

1839,99 točk

12. Gregor Urbančič

1829,15 točk

13. Sandi Kavalič (AK Postojna)

1717,72 točk

14. Karel Čeč (AK ALC Lesce)

1702,29 točk

15. Anton Šibanc (AK Celje)

1607,10 točk

16. Željko Roškar (AK Celje)

1599,25 točk

17. Robi Šlaus (LC Maribor)

1541,35 točk

18. Aleš Fink (KA Slovenj Gradec)

1378,07 točk

19. Matija Kodrič (AK Edvard Rusjan)

1279,32 točk

20. Mark Polajžar (AK Celje)

1072,15 točk

21. Boštjan Rudolf (AK Postojna)

915,00 točk

22. Iztok Kodrič (LC Maribor)

766,58 točk

23. Gregor Petrovič (AK Ptuj)

630,39 točk

24. Jože Knap (KA Slovenj Gradec)

426,37 točk

25. Mark Travner (AK Celje)

287,8 točk

26. Tadej Patty (LC Maribor)

221,26 točk

27. Milan Korbar (AK ALC Lesce)

116,27 točk

Na seznamu je še devet jadralcev, a so (še) brez točk.


Tone Čerin tretje mesto


Avgust Potušek četrto mesto


Matjaž Zupan


Borut Mlakar


Tone in Avgust po uspešnem letu

na vrh strani

 



MSPJL (JWGC) v Narromine je daleč

Boštjan Pristavec tudi letos zmagal v preletih

Max zanimiv jadralec mlajšega rodu

Odpovedan tekmovalni dan

Maximilian Seis drugič zmagovalec

Christophe Ruch najhitrejši v končnici

Tilo Holighaus s pametno taktiko do dnevne zmage

Galetto povedel - na domačem terenu

Finale GP prvi dan Seis

59. pokal Gordona Benetta

Klobasa pokal 2015

Kaj povedati? Komu?
Dirke je konec.

EP 2015 Boštjan Pristavec najuspešnejši

Boris Žorž osmi na EP v klubskem razredu

Boris dnevni zmagovalec v Rietiju

Poročilo po premoru - nič dobrega

Mednarodni večer, dan počitka in odpoved tekmovalnega dneva

8. WWGC 2015 žensko SP v jadralnem letenju

18. EGC 2015 Rieti odpovedan tekmovalni dan

Boris opisuje petek in soboto v Rietiju

FES se je zavrtel

Luka s FES vse ujel in prehitel

Nadaljuje se dobro vreme s konvergenco

Pavel, Sebastian in hobotnica, Luka pa dnevni zmagovalec

WGC 2015 13,5 m četrti tekmovalni dan

EGC 2015 Rieti brutalno

WGC 2015 13,5 m tretji tekmovalni dan

EGC 2015 Rieti tretje mesto za Borisa

WGC 2015 13,5 m drugi tekmovalni dan

EGC 2015 Rieti prvi tekmovalni dan, Boris četrti

EGC 2015 Rieti Kateri razredi tekmujejo?

EGC 2015 Rieti Zadnji trening in odprtje prvenstva

WGC 2015 13,5 m Prvi tekmovalni dan

17. IMGC - Zaključek

WGC 2015 13,5 m Odprtje

WGC 2015 13,5 m Litva

EGC 2015 Rieti Letenje za trening

5. tekmovalni dan preveč lepo, da bi bilo res

Slovenci uspešni v boju z vetrom

EGC 2015 Rieti prvo javljanje

Novo od Roka - Šesti dan Holzdorfa vojaškega SP

Zavidamo Nemcem, kupujejo jim nova jadralna letala

Vrnitev za las

Luka o DP, Stari o vsem

Zadnji list v Erazmovem dnevniku

V klubskem razredu dan zaman?

Veličasten dan za dvojico v ET in Pristavca

17. IMGC HOLZDORF (3) - Rok Einhauer: Še nekaj z moje strani

Dan mariborsko-postojnske naveze

Že druga zmaga ET za Elzo in Seba

17. IMGC Holzdorf (2)

Pilota ET: »Nisva se še predala «

Bilo je vroče, vroče Sašo Petek najhitrejši med klubovci

Maks Berčič (AK Lj) 43 let od prve tekme

17. IMGC Holzdorf (1)

ET znova povsem na vrhu

Luka Randjelović (AK Celje) presenetil

Po premoru z enakim tempom samo Pristavec

Dan 2 Bil je lep tekmovalni dan

Z vampirjem nad hudiča »drago vleko«

Spomin na Slovenj Gradec pogled s Finske

Jernej Lokovšek edini opravil tekmovalno nalogo

Mladi Celjani na DPJ (dva Marka in Eva)

Prvi dan DP še vreme je bilo za vraga (po Kreslinu)

Zmaga Pristavca in tretje mesto za ET

Pristavec na 3. mestu

Zgodovinski dogodki se kar vrstijo

DVOSEDI - Če bi bili muhe, bi vedeli

Erazmov dnevnik (2)

Erazmov dnevnik

EP Ocseny 2015 odprtje EP (3)

EP Ocseny 2015 (1)

Zanimivi posadki v dveh dvosedih

Luka Žnidaršič (AK Postojna) tekmovalec velikih možnosti

Boštjan Pristavec že šestič na EP

Odločil se je za dvosedežno letalo Erazem Polutnik (AK Celje)

Ne bodo nastopili na DP 2015 na Ptuju Toni Šibanc

Jana in Sašo, da o psu ne govorimo

Ideja (DPJL 2015 - 2)

Na DP 2015 2 x Albastar AS 13,5 FES

Hahnweide 2015

Dan pozneje pogled vase

Kawa in Bednarczuk sklenila zavezo in zmagala

Pristavec zmagovalec LX pokala 2015

Tretji tekmovalni dan spet Boštjanu Pristavcu

Luka na drugem mestu v dobri družbi

Tudi drugi tekmovalni dan Boštjanu Pristavcu

Luka ima na tretjem mestu znova družbo



Tekmovanja 2015

Pokal LX navigation je vzel zalet

LX pokal (2) - Jaz šef, vi ničle?

Tretji dan - Luka Žnidaršič skupno na 3. mesto

Szatymaz in Frydlant nad Ostravci

Prispevki klubske TV za prvi in drugi tekmovalni dan

Drugi dan: zmagal Kawa, Luka drugi

Še zmaga Šibanca in Šaleja skupno 2. mesto Borisa Žorža

Slovenski jadralci držali pesti za tekmovalce v Nitri

Pokal Pribina - 5. dan - KEX presenetil Janowitscha, Žorž vodi

Ko ima hudič mlade

Pokal Pribina dan 4

Tekmovanje v zraku in bitka z RTV

Pokal Pribina Nitra (2)
Solidne jadralne razmere in mraz

Pokal Pribina (1)
Končno prvi letalni dan

Pokal Pribina 2015

Tekmovanja 2014

Tekmovanja 2013

Tekmovanja 2012

Tekmovanja 2011

Tekmovanja 2010

Tekmovanja 2009